Witamy Państwa Serdecznie na oficjalnej stronie internetowej
Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą artystyczną oraz galerią zdjęć
i filmów. Poniżej zamieszczamy zapowiedzi najważniejszych występów oraz
materiał dokumentalny z ich przebiegu.

10-17 lipca: 600-lecia Grunwaldu ciąg dalszy

Za nami uroczystości grunwaldzkie w Chęcinach, Stalowej Woli i w Sandomierzu, tymczasem zapraszamy na kolejne odsłony obchodów 600-lecia słynnej bitwy. W najbliższym czasie spotkać nas będzie można w takich miejscach, jak:

Nowa Dęba10 lipca na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury odbędą się pokazy Bractwa oraz słowackiej grupy Cohors z Presova.

Zaczynamy o 16:00 przemarszem ulicami miasta, później zaprezentujemy walki, musztry, żonglerkę flagami, taniec dawny, zaprosimy publiczność do wspólnej zabawy w rozmaitych konkurencjach ułożonych w historyczną grę terenową.

Padew Narodowa11 lipca na boisku przy Zespole Szkół w Padwi Narodowej rozegra się wielkie widowisko batalistyczne światło-dźwięk (ponad 100 walczących uczestników), które będzie zwieńczeniem obchodzonych tego dnia uroczystości 100-lecia odsłonięcia pomnika grunwaldzkiego w Padwi i 600-lecia samej bitwy.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17:00 mszą świętą z udziałem rycerstwa. Później nastąpi odsłonięcie pomnika grunwaldzkiego po renowacji, po czym król Władysław Jagiełło zawiedzie swe wojska na plac bitwy, gdzie późnym popołudniem zaprezentują się poszczególne chorągwie polskie oraz krzyżackie. Finałowe widowisko rozpocznie się krótko po godzinie 22:00, w blasku ognia i reflektorów.

Fragmenty relacji video z imprezy można zobaczyć między innymi tutaj, oraz tutaj.

Chmielów15 lipca weźmiemy udział w uroczystościach jubileuszowych, rozpoczynających się o godzinie 17:00. Zaprezentujemy między innymi pokaz musztry oddziału średniowiecznej piechoty.

Busko-Zdrój17 lipca Zespół Tańca Dworskiego „Gratia Iuvenis” wraz z Zespołem Muzyki Dawnej „Capella All’ Antico” z Zamościa wykonają koncert taneczno-muzyczny na cześć historycznego zwycięstwa pod Grunwaldem. W programie muzyka i tańce z XV i XVI wieku.

Komentowanie jest zamknięte.

-->