Witamy Państwa Serdecznie na oficjalnej stronie internetowej
Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą artystyczną oraz galerią zdjęć
i filmów. Poniżej zamieszczamy zapowiedzi najważniejszych występów oraz
materiał dokumentalny z ich przebiegu.

BRMND zwycięzcą XV Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Z radością informujemy, iż nasze Bractwo w dniu 29.05.2011 zdobyło główne trofeum Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o szablę Krzysztofa Baldwina Ossolińskiego na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Mieliśmy przyjemność brać udział w kolejnym, już piętnastym, jubileuszowym krzyżtoporskim turnieju, o dużym znaczeniu emocjonalnym dla nas i dla wielu innych jego uczestników. W 40-osobowym składzie naszego Bractwa znalazły się i zaprezentowały swoje umiejętności wszystkie nasze grupy historyczne i grupa teatru ognia Turkus z pokazem na finał imprezy. Towarzyszyli nam zaprzyjaźnieni muzycy z warszawskiej formacji „Stout”, grający muzykę dawną i tradycyjne melodie celtyckie – dudy i bębny słychać było do późnych godzin sobotniego wieczoru… Debiutował powstały w tym roku Regiment Artylerii Królewskiej. Stały i konsekwentny rozwój naszego Bractwa oraz kreatywny wkład w szereg punktów tej imprezy (m.in. w inscenizację bitewną i prowadzenie pokazów) wskazano jako kryteria, które zadecydowały o przyznaniu nam pierwszej nagrody.

(Na zdjęciach: salwa muszkieterów Regimentu Artylerii Królewskiej, połączone siły Gwardii i Regimentu, efektowna oprawa wieczornej inscenizacji bitewnej.)

Tradycyjnie już dla Gwardii, Krzyżtopór był tym miejscem, w którym, jak co roku, rekruci zostali pasowani na gwardzistów. W uroczystościach zamykających tegoroczny Turniej jego organizator, Kasztelan Chorągwi Sandomierskiej Karol Bury wezwał do apelu ś.p. Jerzego Luberę, twórcę BRMND. Opuszczaliśmy Ujazd w poczuciu uczestniczenia w czymś ponadczasowym i będącym źródłem siły.

P.S. Obserwując zmiany w samym zamku, liczymy na to, że po przejściu planowanych remontów stanie się on jeszcze bardziej niezwykłym miejscem. Krzyżtopór ma podstawy do tego, by być wizytówką całego regionu, jest wyjątkowym obiektem w skali całej Polski i Europy. Z nadzieją myślimy o perspektywie udziału w przyszłych organizowanych tam turniejach.

Komentowanie jest zamknięte.

-->